Artykuł

16 czerwiec 2017

A. Zysiak, "Punkty za pochodzenie. Powojenna modernizacja i uniwersytet w robotniczym mieście" - dyskusja wokół książki, Kraków 29 czerwca 2017 r.

Kategoria: Nowości wydawnicze, XXw, Spotkania, Debaty, Aktualności, Historia społeczna, Historia polityczna, historia kultury

29 czerwca 2017 r. o godzinie 18.00 w Spółdzielni „Ogniwo” w Krakowie (ul. Paulińska 28) odbędzie się dyskusja wokół książki "Punkty za pochodzenie. Powojenna modernizacja i uniwersytet w robotniczym mieście". W debacie udział wezmą: dr hab. Marta Kurkowska-Budzandr hab.Tomasz Majewski, prof UJ., dr Marcin Jarząbek oraz autorka - dr Agata Zysiak. Podczas spotkania książka będzie dostępna w promocyjnej cenie.

 

„Punkty za pochodzenie” to opublikowana nakładem Wydawnictwa „Nomos” książka o projekcie socjalistycznego uniwersytetu, powołanego w Łodzi w 1945 roku. Ujmując powojenną odbudowę Polski jako modernizację, śledzi próby otwarcia szkolnictwa wyższego dla klas pracujących. Podejmuje zarówno tematy naukowe, polityczne, jak i dotyczące dokonującej się zmiany społecznej: rozbudzonych nadziei, reform i ich społecznych konsekwencji.

 

Źródło: Spółdzielnia „Ogniwo” 

Nowości wydawnicze

Dariusz Jarosz, Rzeczy, ludzie, zjawiska. Studia z historii społecznej stalinizmu w Polsce (informacja wydawnicza)

Filmy historyczne

"Jak Pan Bóg pozwoli zmartwychwstać" - przedpremierowy pokaz filmu, 2 listopada 2016